פסיכודרמה - התפתחות והוספת משמעות לחיים


פסיכודרמה - התפתחות והעצמה אישית

האם פסיכודרמה היא שיטה המאפשרת התפתחות אישית? שיפור איכות חיים רגשית?מציאת משמעויות? התשובה היא כן.

הפסיכודרמה המשלבת פסיכולוגיה רוחנית מציעה קשת רחבה ואפקטיבית למציאת משמעות בחיים, מימוש יכולות ושיפור איכות חיים רגשית.
כמובן יש הרבה משתנים תלויים כמו: כימיה עם המנחה, אופי הקבוצה, ובכלל מערכת האמונות והרקע האישי שכל אדם מגיע איתו.

הרבה פעמים זה לא תמיד.
יש פעמים שהרצון העז, העוצמה הקבוצתית והפסיכודרמה לא מתאימים לכל אחד ויש כמובן מגוון כלים שיטות ומטפלים שעוד ניתן לחקור ולגלות.
מוזמנים לטייל בדפי האתר וליצור קשר בכל שאלה ועניין.


פסיכודרמה ככלי להוספת משמעות לחיים:

משעמם לי, עוד פעם את זה? הכול משתנה ולא קורה כלום, מה אני כל הזמן מחפש\ת? לא משנה מה אני עושה עוד פעם יש את ההרגשה הזאת של "סתם".

יש המון אפשרויות לנסות להבין את החיים, חלק לא מנסים וזה עובד להם לא רע, חלק קוראים המון ומחפשים ידע ומידע, חלק יוצאים למסעות בעולם, חלק למסעות בתוכם וחלק לא מפסיקים לנסות לחפש ולהבין, את מה?

יש המתעוררים ממשבר, יש ממחלה, יש שמזמן התעוררו ויש שלא מבינים למה כל החיפוש וכדאי רק להיות ולהפסיק.

במסע שלי אני חווה כל יום עוד ועוד אנשים ואת עצמי עם חלק מהשאלות ועוד רבות שלא נשאלו. לכל אחד יש את האפשרות לבחור ולנסות. 

מה הקשר לפסיכודרמה? 
לדעתי, זאת הזדמנות לצאת לדרך ממקום אחר, ממקום שואל, מתבונן, ממקום שנמצא עם המון מראות אנושיות שמראות את הדרך או מראות את הפחדים, ממקום ששותפים לא עוד אנשים וממקום אפשר גם ללמוד להיות לבד.
המון קורה בקבוצת פסיכודרמה משולבת, ולמעשה החיפוש והחקירה למשמעות נעשים חווייתיים, כיפים ולעיתים מאוד מעמתים אם כל מה שלכאורה ידענו או עם מה שלא ממש היינו מודעים לו.

יש שיתחברו לדינאמיקה המרגשת במעגל הדינאמי ויש שיתחברו לתהליכים בתנועה ומדיטציה. בפגישה על במת הפסיכודרמה אנו נפגשים בכל פגישה עם הנושא הקבוצתי שמיוצג ע"  "הפרוטגוניסט" ואיתו יוצאים למסע.

מה קשור לרוחניות?
לעיתים יש שיבחרו להעמיק ולחקור התבוננות וצורת חשיבה מתורות מסורתיות, שימוש במדיטציות ודמיון מודרך ואיך כל זה תורם לחיפוש ומציאה של משמעויות בחיים. האם פרויד ובודהה יכולים להיפגש על במת הפסיכודרמה?


פסיכודרמה ככלי למימוש יכולות:

מה הם עשרת הדברים הכי מיוחדים בך? לדעתך ולדעת הסביבה

דרג מ 1 עד 10 את הדברים הכי מיוחדים בך?

מהן היכולות המיוחדות לך? רגשי, פיסי, רוחני

דרג מ 1 עד 10 כמה היכולות באות לידי ביטוי בחיי היום-יום?

מה הקשר לפסיכודרמה?
הפסיכודרמה היא שיטה מדהימה להתחיל לגלות את התשובות לשאלות הללו. למעשה האפשרויות לשילוב פסיכודרמה בתהליך ייעוץ הכוונה וטיפול הן:

1. פסיכודרמה בקבוצה – מפורט המשך.
2. פסיכודרמה פרטנית – יפורט בפגישת היכרות או שיחת טלפון.

לעיתים אנו לא ממש יודעים מה היכולות שלנו? מה באמת נכון לנו לעשות בחיים? איך לממש את היכולות? והאם אנו מוכנים לשלם את המחיר?

בקבוצת פסיכודרמה יש מהר מאוד מפגש עם כל השאלות האלה, התהליך בקבוצה נותן מראות ומידע אותנטי לכל משתתף כך שלמעשה מתחיל תהליך של התמודדות ובחינה של אפשרויות.

הפסיכודרמה בשילוב פסיכולוגיה רוחנית מציאה מגוון כלים ושיטות ליציאה למסע בו נגלה עולם שלם של אפשרויות למימוש עצמי ולא פחות, מה מונע מאיתנו לעשות את הצעד.

כשמצאנו אפשרויות למימוש לעיתים אנו תקועים בהמון מחויבויות, תפיסות עולם, פצעי ילדות ועוד ועוד של סיבות למה לא.....כדאי לעשות שינוי.

לעיתים השלמה עם מצב קיים וקבלה של איזון בחיים ושלווה ללא ביצוע שינויים חיצוניים מרחיקי לכת היא פתרון אפקטיבי למציאת שקט ושלווה,
לעיתים יש שיחפשו את שביל הזהב למימוש יכולות וחלומות ולשחרר את התקיעויות.

הפסיכודרמה נותנת קשת של אפשרויות לפגוש את המצבים והאנשים שקשורים לסיפורי החיים ולהתחיל את המסע לשינוי.

 
טלפון:   050-5609696|   דוא"ל:  shay.mashiach@walla.com  |  כתובת: בידיוק איפה שניפגש