פסיכודרמה - רגישויות נפשיות

פסיכודרמה – רגישויות נפשיות
האפשרות לשחק את הדמויות בחיי, להתבונן ולהפשיע אחרת על סיפור חיי - היא חלק מהרווח המיידי בעבודה עם פסיכודרמה, בחרתי קצת לספר על מנה דיפרסיה וכמובן ניתן לשוחח לעומק על כל מיקרה ואדם לגופו.

מניה דפרסיה \ מאניה דפרסיה

מה מיוחד בעבודה עם מניה דפרסיה ופסיכודרמה?
הלוואי ויכולתי לומר כי הפסיכודרמה היא מטה של קסם בהתמודדות עם מניה דפרסיה, אבל אני כן יכול לומר שיש לטכניקות ולשיטות שפסיכודרמה מציעה אפשרות להאיץ תהליכי מודעות והתבוננות על התפקיד של המניה והדיכאון, מה המסר שלהם למטופל? מתי הם צצים ומה צריך לעשות כדי להפחית את עוצמת הסימפטומים. הפסיכודרמה היא כלי רב עוצמה שיכול להאיץ ולתת נקודת מבט נוספת בהתמודדות על מצבי חיים, טראומות ומשברים. במסגרת פגישת ההיכרות אנו מנסים לחשוף חלק מהקוד הגנטי – ה DNA שבגללו פורצים מצבי המניה והדיכאון ומנסים למצוא דרכים לשינוי, התמודדות וריפוי.

יש שיבחרו בפסיכותרפיה ושיחות יש שינסו פסיכודרמה בקבוצה או בפרטני, יש שיבדקו אפשרויות של ריפוי רוחני ויש עוד עוד ועוד, נשמח בפגישת היכרות לספר להכיר ולחשוב מה יכול להתאים. 

מהי מניה דפרסיה? (הפרעה דו קוטבית)
דמיינו לעצמכם שעתיים שלמות שבהם אתם צוחקים, מאושרים, מרגישים כל יכולים, החיים נראים ורוד מתמיד, אתם מלאי אנרגיה ומכונים לכבוש את כל האושר בעולם. ואז כמה שעות אחרי אתם מוצאים את עצמכם יושבים על המיטה, עצובים, בוכים, מרגישים חולשה ודיכאון מתפשט, שוקלים אפילו להתאבד, נמאס מכל החיים האלה ואפילו לא בא לכם לאכול ולהתרחץ.
אלו הם חלק מהתחושות שעלול להרגיש אדם שמתמודד עם מאניה דפרסיה.

כיצד מאבחנים הפרעה דו קוטבית-מניה דפרסיה? 
לא ניתן לאבחן את המניה דפרסיה ע" בדיקת שינויים פיסיולוגיים כמו בדיקת דם ולכן האבחון נעשה ע" פסיכיאטר או פסיכולוג ע"פ תסמינים ברורוים שמאפניינים אותה. המאפיינים ודרכי האבחון מופיעים ב, ב-
Diagnostic and Statistical Manual for Mental Disorders, (DSM)
מה גורם למאניה דפרסיה ע"פ הדעה של הרפואה המערבית? 
שילוב של מספר גורמים כמו: תורשה, היסטוריה משפחתית של הפרעות נפש, היסטוריה אישית של הפרעות, שימוש בסמים ואלכוהול, טראומות ילדות, התעללות פיזית, מינית או נפשית, חוסר איזון ביוכימי במוח, אירועים טראומתיים (מות או מחלה של אדם קרוב), חוסר איזון הורמונאלי וכסימפטומים של מחלות פיזיולוגיות, כגון: סרטן, תסמונת התשישות הכרונית. 

 

 
טלפון:   050-5609696|   דוא"ל:  shay.mashiach@walla.com  |  כתובת: בידיוק איפה שניפגש