פסיכודרמה - משברים בחיים \ קונפליקטים

פסיכודרמה – משברים בחיים
המשבר שלי הגיע יום אחד.
פשוט ככה באמצע החיים כשכל מה שידעתי התקיים בסדר פחות או יותר וניראה כאילו באמת יהיה בסדר. המשבר שלי היה ההזדמנות של חיי, וגם הסיוט של חיי – הכול השתנה. המשבר שלי הגיע בצורת מחלת הסרטן ... (אבל זה הסיפור שלי) במידה ואדם רואה משבר כהזדמנות לצמיחה - יש לנו כבר התחלה טובה ואפשר לצאת לדרך.
מה מיוחד בעבודה עם פסיכודרמה ומשברים?
עבודת הפסיכודרמה נותנת הזדמנות לחוויה אחרת של המשבר, חוויה שהיא מעבר לקונקרטי השכלי והרגשי, דרך הפסיכודרמה ניתן לגלות דרכים נוספות להפנמה של מצב קיים ולפתח שיטות וכלים להתמודדות ממקום אחר. 
דמיינו לכם מסע בו אתם פוגשים את הצדדים השונים במשבר, למשל את האנשים המעורבים, ההתלבטויות והאפשרויות ובעיקר את הפחדים והייאוש ועכשיו מתחילים דיאלוג בטכניקות משולבות לחיפוש דרכים להתמודדות, הקלה ואולי ריפוי. - ככה זה בפסיכודרמה והשילוב עם פסיכולוגיה רוחנית מניב לעיתים תוצאות מפתיעות.

במסע שלי גיליתי כי למערכת האמונות, תפיסות העולם שלנו, המבנה האישיותי והרגשי, היכולות והחלומות שלנו, הפחדים והרצונות – יש חשיבות רבה בבנייה של תהליך חכם שיעזור לאדם לקבל סיכוי להתמודד עם משברים ולשפר את איכות חייו. אולי המשבר הוא הזדמנות חיינו לשינוי?
כל אדם מרגיש ומחבר אחרת לשיטות שונות של תראפיה ולמטפלים שונים. יש שיעדיפו שיחות – פסיכותרפיה ויש שיעדיפו שילובים כמו עבודת גוף, פסיכודרמה, דמיון מודרך, ריפוי רוחני, טקסים שמאנים והרשימה עוד ארוכה.
בפגישת ההיכרות הראשונה אנו מנסים להגיע ל DNA שמכיל את האפשרויות ודרכי הטיפול להתמודדות ושיפור איכות החיים, על בסיס ההיכרות עם האדם והתוכן ולמעשה מאפשרים בחירה להמשך הדרך, אני מעודד כל אדם לבחור לעצמו בכל רגע את השיטות והמטפלים – זה לדעתי קריטי להצלחת הטיפול.והריפוי.

לא תמיד משברים באים בהפתעה, יש שיגידו שגם להם יש תהליך לידה והבשלה עד שמגיע זמנם לפרוץ ויש שבאים פתאום ביום בהיר. מה הסימנים של משבר?
יש כמה סימנים של משבר שאפשר לשים לב אליהם:
1.  שינוי התנהגות – אדם שלא מתנהג כהרגלו ומסגל דפוסי התנהגות שונים מהרגיל מהר יחסית. לא כל שינוי במצב רוח הוא עילה להפניה לטיפול, על השינוי להיות מכריע מתמשך ולא חד פעמי. בדרך כלל יש שרשרת של אירועים שמגיעים כתגובה למשבר.
2. מצוקה – מצוקה יכולה להתבטא בחוסר שקט ובחוסר מנוחה בעצב בהפרעות שינה ובהרגשה של אין מוצא והחיים תקועים.
3. ירידה בתפקוד – אנשים מנסים להוסיף ולתפקד באופן תקין למרות המצוקה והקשיים, לעיתים חלה שחיקה בתפקידים מקצועיים וחברתיים והאדם מוצא את עצמו פחות מתפקד טוב בתפקידים כמו: קריירה, זוגיות, הורות ועוד.
4. גוף נפש – לעיתים מצוקות גופניות שמגיעות כתוצאה מלחצים רגשיים ואורח חיים רגשי לוקה ומתיש הם סימן לתחילתו של משבר ובמצב כזה למעשה יש לנו אתגר נוסף והוא ריפוי הגוף דרך הטיפול הרגשי נפשי.
איך מתמודדים עם משבר? מה דרכי הטיפול? האם יש תרופת פלא ליציאה מהמשבר?
כאן אנו נכנסים לתוכן העמוק של כל אדם וסיטואציה ולמעשה יש אין ספור אפשרויות של סוגי משברים, סוגי אנשים ודרכי התמודדות. 

פסיכודרמה – קונפליקטים

דמיינו לכם מצב בו אתם חיים ונושמים את הקונפליקט בו אתם נמצאים עד שמשהוא קורה.
הפסיכודרמה מאפשרת חיבור מהיר מאוד למהות הקונפליקט, הפחדים והשאלות שמלוות אותו והרחבת מגוון האפשרויות להתמודדות.
יש קונפליקטים שהאדם המתמודד איתם כבר יודע הכל, פשוט לא מסוגל להחליט. חתונות וגירושין, קריירה ומימוש עצמי ועוד ועוד.

הפסיכודרמה והשילוב עם עבודת גוף מהווה הזדמנות לחוות ולהרגיש את אשר נכון לכל אדם.
לעיתים יש הקלה בעומס הרגשי שההתלבטות מביאה איתה ולעיתים מפתחים ערוצי חשיבה חדשים להתמודדות.
יש פעמים שהקונפליקט בא לכסות על משהוא אחר.....והא רק כיסוי לנושא אחר שמחכה בדרך, כל אדם יבחר את המוכנות שלו להתמודד ולעשות שינוי.

לא חייבים לחפור?
הכוונה היא שאין הכרח לדוש בפצעי עבר, ילדות או משפחה. יש מגוון אפשרויות להתבוננות וקבלת החלטות שחלקן מגיעות מפסיכולוגיה רוחנית וחלקן מעבודת גוף.
שיטת העבודה היא: עבודה בקבוצה או פסיכודרמה פרטנית
לכל שיטה יש את הייחודיות שלה ונעשה ראיון התאמה לכל אחד ואחת.

 

 
טלפון:   050-5609696|   דוא"ל:  shay.mashiach@walla.com  |  כתובת: בידיוק איפה שניפגש